Yabancı personel çalışma izni işlemleri
Yabancı çalışma izni kriterlerine göre yabancı personel çalıştırmak isteyen isteyen firmalar kuruluşlar; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü’nce firma ve yabancı personele ait belge ve bilgileri kapsayan dosya ile müracaat yaparlar. Çalışma İzni veya 6 aydan fazla ikamet izni olmayan yabancılar, ülkelerindeki T.C. Konsolosluklarına çalışma izni müracaatı yaptıktan sonra 3 gün içerisinde Türkiye’de yerleşik firma tarafından da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Çalışma İzni başvurusu yaparlar.
Yabancı personel ihtiyacı olmadığı halde ve teknik gerekçesi olmadan, yabancı personel çalışma izni adı altında dostuna, sevgilisine oturum izni almak için talepte bulunan müşterilerin talepleri tarafımızca dikkate alınmayacaktır.

Amacımız; 15 yılı aşkın tecrübe ve mevzuat kanun bilgi birikimimizin ciddi müşterilerce değerlendirilmesidir. Sorununu kanunlar çerçevesinde tecrübe, teknik dosya ve donanımla çözmek isteyen firmalara hizmet vermek temel prensipimizdir.
Yabancı personel çalışma izni ve ikamet tezkeresi işlemleri dosya hazırlama iş ve işlem takibi hizmetleri uzman kadromuz ile vermekteyiz.

İkamet izinleri ve süreleri yabancıların Türkiye’ye geliş amaçlarına, uyruklarına, yabancının Türkiye veritabanında kayıtlı bilgilerine, ikili anlaşmalara göre değerlendirilerek verilmektedir.
İkamet izin süreleri Türkiye’ye giriş ve çıkışlarda uygulanan yasalara, yabancının ülkesi ile yapılan ikili anlaşmalara göre uygulanmakta, süreler kısa veya uzun olabilmektedir.
Yabancıların ikamet izin kullanımı ve resmi yükümlülüklerini zamanında yerine getirmeleri, ikamet izin sürelerinin uzatılmasında, yeniden ikamet izni almalarında etkili olmaktadır.